Tellimisest

Lapiteki või muu lapitöö tellimine

Esialgse hinnapakkumise tegemiseks on esiteks vaja soovitava teki mõõte. Õmblen tavaliselt tellimustööna ehk konkreetsele voodile või isikule. Seetõttu palun reeglina kliendil saata värvivaliku lihtsustamiseks-täpsustamiseks mõne foto oma toast. Töö teostamine võtab aega ühest nädalast ühe kuuni. Lisaks tekkidele õmblen ka muid kodutekstiile pajalappidest kardinate ja toolikateteni, ei õmble aga riideid. Mõned esemed on mul ka pidevalt kodus valmiskujul olemas- selleks kiika rubriiki Hetkel müügis!

Tekkide hooldusest

Kuna lapitekis on õmblusi mitmeid kümneid meetreid, tasub seda pesta võimalikult harva: üksikute plekkide korral on mõttekas pesta ainult määrdunud kohti lokaalselt. Kuna teki täidiseks kasutatav mahuvatiin kaotab märjaks saades suure osa oma kohevusest, tasub eriti venitada esimese pesukorraga! Hiljem on muutused teki pehmuses juba pea olematud. Sobilik on pesumasina õrna pesu funktsioon. Et kasutan ainult puuvillaseid materjale, kipuvad need kortsu kuivama. Selle vältimiseks tasub tekk võtta masinast tilkmärjana välja- siis kuivab see oma raskuse mõjul sirgeks. Triikida tekki ei ole hea, sest kuumust pelgab voodrina kasutatav mahuvatiin.
Et tekk säiliks aastaid ning pestes välja ei veniks, kasutan ainult 100% puuvillaseid uusi materjale, suured lemmikud on Kreenholmi ühevärvilised kangad.

     
Koduleht Elitec'st