Minust

Siit leiad rätsepalahendused oma kodule, kordumatu kingituse kallile inimesele või lihtsalt midagi väga ilusat!

Minust
Olen 38-aastane nelja toreda lapse ema. Elan Saaremaal Lääne-Saare vallas Lümanda külje all Leedri külas
. Olen töötanud logistiku ja vallavanemana, hetkel naudin pesamunaga vanemapuhkust. Väikestviisi aitan kaasa koduküla Leedri Küla Seltsi tegemistele ning kuulun mitme maakondliku MTÜ, sealhulgas Saaremaa Käsitööseltsi KadakMari ja Saarte Koostöökogu, juhatustesse. Olen ka üks Saaremaa Lapimooridest!

Tee lapitöö juurde
2001.a õmblesin oma esimese teki mehe venna juubelikingituseks. Kohe seda tööd alustades oli tunne, nagu oleksin sattunud "koju": olin leidnud oma ala. Tehnilise vilumuse saavutamiseks läbisin 2004/2005. a lapitöö kursused meie ala ühe tipptegija Marja Matiiseni käe all Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu juures. Nüüdseks on mul tekke ja muid kodutekstiile valminud juba paras toatäis ning inspiratsioon tööst kangastega ei näi raugevat.


Minu käes all on tänaseks päevaks valminud ligi 100 pehmet beebikat, üle 45 suure abieluvooditeki, vähemalt 43 laste- ning 45 tavamõõdus teki! Lisaks kümneid vaipu ning arvutul hulgal pajalappe.
Saad nendega tutvuda galeriis.
 

Küsi hinnapakkumist oma tekile!Minu eripärad
Mind paeluvad keerukamad mustrid ning väiksemad detailid, kui enamust kolleege. Omamoodi rekordina on mul õnnestunud ühes töös ükshaaval kokku õmmelda 7800 väikest rombi, rekordiks on mul aga 10 209 väikest, ükshaaval ühendatud ruudukest ühes tekis! Tähtsaks pean ka värvivalikut ning materjalikasutust: ära ei viska ma praktiliselt midagi. Läbi selle lähenemise olen arendanud välja paar omaenda tehnikat, mida kusagil varem veel näinud pole, näiteks kaltsuribade vaibaks punumise. Piltlikult öeldes jääb töö käigus kangastest alles vaid veidi tolmu, suuremad osakesed leiavad kõik rakendust. Nii nimetangi end naljaga pooleks täiskasutajaks (vs uus-, üles- või taaskasutus), sest enamuse materjalist ostan küll poest, kuid rakendan selle täiesti maksimaalselt.Muud lapialased tegemised
Osalen jõudumööda Saaremaa Lapimooride tegemistes
. Selle seltskonnaga kohtume igakuiselt, arutamaks nii lapi-, käsitöö-, kui üldiselt maailmas toimuvat. Alates 2009.a suvest korraldan koduse Lümanda söögimaja õuel käsitöö müüki, kus pakume kohalike meistrite- oskajate töid. 
Siin on minu interneti-kodu, tere tulemast mu tegemistega tutvuma! Loodan, et igaühel teist on siit midagi leida- kellel inspiratsiooni ise õmblemiseks, kellel kujundusideid. Mul ei ole midagi siin esitatavate piltide kasutamise vastu, kui seda tehakse koos viitega allikale. Kuna mustriideed on lapimaailmad universaalsed, siis ei ole siin lehel nähtavate kasutamisele mingeid piiranguid.

 

OÜ Kohala, Roosta talu, Leedri küla, Lääne-Saare vald, Saaremaa
Jaanika Tiitson tel 56 236 402, jaanika@lapitekk.ee
FB leht: Kohala lapitekid      
Koduleht Elitec'st